Hugin a Munin www.ASATRU.sk
Dnes je nedeľa. September má názov Shedding.
ValknutHEIMDALL

Heimdall
  Syn Ódina a deviatich dcér boha Ægiho.

  Opisy jeho mena sú: Gulintanni (zlatozubý), Vindlér (rozbúrené more), hvíti As (biely Ás) ale aj Hallinskídi. Má koňa, ktorý sa volá Gulltopp. Jeho sídlo je Himinbjörg.

  Heimdall nemá manželku, ani božských potomkov, ale je otcom sociálneho rozvrstvenia spoločnosti. Pod menom Ríg navštívil tri manželské dvojice Áiho a Eddu, Afiho a Ammu a Fadira a Módir. Postupne u každej povečeral a ľahol si medzi nich. Po deviatich mesiacoch prichádzajú na svet jeho synovia, Trael (praotec otrokov), Karl (praotec sedliakov) a Jarl (praotec kráľov).

  Heimdall je predovšetkým strážcom Bifröstu, dúhového mostu spájajúceho Asgard s Midgardom. Spánku mu treba menej ako vtákovi, vidí na sto honov a sluch má taký dobrý, že počuje ako rastie tráva. Ak zatrúbi na svoju poľnicu Gjallarhorn, jej zvuk je počuť do všetkých kútov sveta a je to znamenie bohom, že sa blíži Ragnarök. Heimdallov úhlavný nepriateľ je Loki, s ktorým sa stretne aj v poslednej bitke.

Bohovia a bohyne z rodu Ásov: Ódin, Frigg, Thor, Sif, Ull, Trúd, Balder, Nanna, Forseti, Bragi, Idunn, Höd, Tyr, Vídar, Vali, Heimdall, Vili, , Höni, Saga, Eir, Gefjun, Fulla, Sjöfn, Lofn, Vár, Vör, Syn, Snotra, Sól, Hlín, Gná a Bil.
Bohovia a bohyňa z rodu Vánov: Njörd, Frey a Freyja.


Výroky Vysokého

Každý by mal kus rozumu mať, aj keď nie nadmieru rozumu. Kto nepozná dopredu svoj osud, bez strachu sa dožije staroby.


Runy

posledná aktualizácia: 18.05.2017 © 2007-2017 | created by ASGARD Software Solutions valid XHTML & CSS

8f2f0cd9342d63de5f50d83b97cf2e7525a77596