Hugin a Munin www.ASATRU.sk
Dnes je štvrtok, tento deň je Tórov deň. Apríl má názov Seedmoon.
Najbližší sviatok bude Májový deň a to 30.apríla.
ValknutIDUNN

Idunn
  Manželka Bragiho, boha básnictva. Opatruje čarovné jablká, ktorá dávajú bohom večnú mladosť.

  Loki raz sľúbil obrovi Tjazimu, že Idunn vyláka z Asgardu. Pod zámienkou, že našiel krásne jablká a nech si zoberie tie svoje aby ich porovnala, vzal Loki Idunn do lesa. Tam ju Tjazi v podobe orla uniesol do svojho sídla v Trymheime. Bohovia bez jabĺk rýchlo starli a začali Idunn zháňať. Pohrozili Lokimu smrťou, ak ju neprivedie naspäť. Loki si od Freyji požičal sokolie rúcho a vydal sa k Tjazimu do Trymheimu. Premenil Idunn na orech a v pazúroch ju doniesol naspäť do Asgardu. Tjazi keď to zistil, premenil sa na orla a uháňal za Lokim. Bohovia však urobili veľký oheň v ktorom začali Tjazimu horieť krídla a pri páde sa zabil.

Bohovia a bohyne z rodu Ásov: Ódin, Frigg, Thor, Sif, Ull, Trúd, Balder, Nanna, Forseti, Bragi, Idunn, Höd, Tyr, Vídar, Vali, Heimdall, Vili, , Höni, Saga, Eir, Gefjun, Fulla, Sjöfn, Lofn, Vár, Vör, Syn, Snotra, Sól, Hlín, Gná a Bil.
Bohovia a bohyňa z rodu Vánov: Njörd, Frey a Freyja.


Výroky Vysokého

Nikto nie je nešťastný úplne, aj keď je chorý. Niekto sa teší zo sily synov, niekto zas z priateľov, z pokladov iný a niekto z čestných činov.


Runy

posledná aktualizácia: 18.05.2017 © 2007-2017 | created by ASGARD Software Solutions valid XHTML & CSS