Hugin a Munin www.ASATRU.sk
Dnes je utorok, tento deň je Tyrov deň. Február má názov Horning.
Najbližší sviatok bude Ostara a to 21.marca.
ValknutKNIHY - ZÁKLADNÍ KNIHA GERMÁNSKÉHO POHANSTVÍ
Na duchovní cestě Ásatrú

  Skúsená autorka s dlhoročnou praxou Vás prevedie najdôležitejšími aspektmi starogermánskej duchovnej cesty. Táto prehľadná kniha je prvou na českom aj slovenskom trhu, ktorá Vás na jednom mieste dokáže zoznámiť s germánskymi bohmi a bohyňami, so slávnou históriou severských pohanov a pomôže Vám poznať aj základy rituálov. Pokiaľ sa zaujímate o pohanstvo, či si ho dokonca chcete zvoliť za svoju vlastnú duchovnú cestu, bude Vám táto kniha neoceniteľným radcom a pomocníkom.
  "Táto kniha ponúka všetko, čo si zanietený bádateľ či náhodný hosť Deviatich svetov môže priať. Tu sa dozviete nie len kto boli a sú rôzny bohovia a bohyne germánskeho a škandinávskeho panteónu, ale tiež riadne uctievať nie len ich, ale aj svojich vlastných predkov, duchov prírody a seba samého. Čo je najdôležitejšie, Paxsonová v tejto knihe predstavuje ducha Ásatrú takým spôsobom, že s Vami zostane aj dlho po tom, čo ju dočítate. Zapáľte teda oheň v krbe (alebo aspoň zapáľte pár sviečok), uvarte si hrnček dobrého čaju alebo naplňte roh medovinou, usaďte sa do pohodlného kresla a pripravte sa na radostný a hlboko transformatívny zážitok!" (Isaac Bonewits)

Staršia Edda Mladšia Edda Germánska kniha mŕtvych Encyklopedie mytologie germánských a severských národů Runy - dějiny, dešifrace, výklad Kniha o runách Nordické runy Béowulf Vzkříšení pohanství
Základní kniha germánského pohanství Runy, Bernard King Sága o Hervaře Sága o Hervaře - komentáře Soumrak Bohu Zrzavý Orm - Plavci na západ Zrzavý Orm - Doma a znovu na lodi Vikingové - Sága tři staletí Sauilo


Výroky Vysokého

Obra som vyhľadal a domov sa vrátil, mlčaním by som len málo dosiahol. Mnoho slov som k svojmu prospechu hovoril v Suttungových sieňach.


Runy

posledná aktualizácia: 18.05.2017 © 2007-2017 | created by ASGARD Software Solutions valid XHTML & CSS

8f2f0cd9342d63de5f50d83b97cf2e7525a77596